nauji butai VilniujeŠiandien nauji butai Vilniuje stebina gana didele pasiūla. Tiesa, atsargūs pirkėjai vis dar neskuba priimti sprendimo – galbūt verta laukti, kol būstų kainos kris? Žinoma, niekas nenori permokėti, o milžiniškos palūkanos gąsdina net ir pasiturinčias šeimas. Siekdami jums padėti priimti racionaliausią sprendimą, kalbamės su ilgametę patirtį turinčiais nekilnojamojo turto ekspertais.

Jei galvojate apie nuosavą būstą, visų pirma turite susidėlioti atrankos kriterijus. Nuspręskite, kelių kambarių ir kokios kvadratūros buto norite, kokiame rajone norėtumėte gyventi, kokį vaidmenį atlieka galimybė turėti nuosavą rūsį, garažą ir t. t. Vienas dažniausių pirkėjų sprendimų – pokalbis su nekilnojamojo turto brokeriu. Deja, čia reikia būti itin atsargiems. Didžioji jų dalis nesistengia pateikti realių prognozių ir teigia, kad ateityje butai brangs.

Ekspertai teigia, kad per krizę stojusi daugiabučių statyba, šiandien sparčiai žengia į priekį. Nauji butai Vilniuje statomi daugelyje sostinės mikrorajonų ir džiugina pirkėjus milžiniška pasiūla. Tiesa, geriausiose pozicijose esantys butai išperkami sąlyginai greitai, todėl, jei tiksliai žinote, kuriame rajone norite gyventi, geriau nelaukite – prestižiniuose mikrorajonuose butai perkami ne tik individualiam naudojimui, bet ir nuomai. Be to, augantis gyvenimo lygis ir didėjantis darbo užmokestis skatina aktyvesnius nekilnojamojo turto pardavimus.

Ekspertai primena, kad nuosavo būsto įsigijimas – atsakingas žingsnis, reikalaujantis racionalaus mąstymo. Deja, praktika rodo, kad neretai galutinis sprendimas yra susijęs tiesiogiai su emocijomis, realiai neįvertinant nei būsto kainos, nei ateityje laukiančių palūkanų. Bene daugiausiai sunkumų kyla dėl noro investuoti į nekilnojamąjį turtą – manoma, kad įsigijus prestižiniame rajone esantį butą, galima užsitikrinti finansinę gerovę ateityje. Vis dėlto, ekspertai teigia, kad investavimas nėra tokia lengva užduotis, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl, jei esate užsidegę šiuo sprendimu, turėtumėte neskubėti, pasikalbėti su nekilnojamojo turto analitikais ir realiai įvertinti numanomą grįžtamąją naudą. Be to, nepamirškite, kad, žiūrint iš investicinės pusės, tiek nauji butai Vilniuje, tiek senos statybos namai reikalauja darbo, t. y. nekilnojamasis turtas nėra pasyvi investicija, todėl, kad gautumėte grąžą, turite šiuo klausimu dirbti.

Vienas svarbiausių patarimų, kurių privalote laikytis visais atvejais – racionaliai įvertinti savo finansines galimybes. Praktika rodo, kad daugiau uždirbantys pirkėjai renkasi brangius butus, nepagalvoję apie tai, kad po kurio laiko jų pajamos gali keistis. Be to, prieš pasirašydami paskolos sutartį su banku, turite pagalvoti, ar blogiausio scenarijaus atveju, palūkanos netaps jums sunkiai pakeliama finansine našta.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *