televizoriai vaikamsDaugelio tėvų valia, televizoriaus vaikų kambaryje nebūtų. Juk medikai nuolatos perspėja, kad vaiko akys silpsta žiūrint per daug to televizoriaus. Bet medikų reikalas perspėti, o tėvų – toliau žaloti savo vaikus, o senatvėje dūsauti „kokią klaidą padariau auklėdamas?..“ Palikime nuošalyje moralines dilemas ir pereikime prie šiuolaikinių poreikių.

Televizoriai vaikams yra reikalingi dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, tai puikus užimtumo būdas. Gal geriau jis žiūri namie televizorių, o ne su įtartina kompanija šlaistosi kiemais.

Taip pat televizorius – puiki pramoga. Tiksliau ne pats aparatas, o tai, ką jis rodo. Penktadienį ir šeštadienį rodo daugybę animacinių filmų, laidų apie gamtą, kuriomis tikrai galima sudominti vaikus ir paauglius (jei žiūrite kartu, aišku). Pramogas galima susikurti ir patiems. Juk prie kiekvieno televizoriaus galima prijungti žaidimų konsolę ir mėgautis itin puikiu žaidimo vaizdu. Tikrai nieko prieš žaidimus, kurie skatina vaikus pajudėti. Juk yra Kinect technologija, kur viskas valdoma judesiais ir žaidžiant žaidimą reikia pamosikuoti rankomis ir pašokinėti. Smurtas? Ar tikrai žaidimai skatina daugiau smurto, nei vaikai mato patyčių savo mokyklose ir vaizdo klipų su mušamais bendraamžiais? Moralus į šoną. Geriau pagalvokite, kaip išnaudoti laiką žaidžiant žaidimus kartus. Niekas taip nesuvienija tėvo ir paauglio sūnaus, nei geras lenktynių ar karinis žaidimas dviems…

Šiuolaikiniai išmanūs televizoriai patys turi žaidimus. Ypač jei jie su Android TV operacine sistema, kuri leidžia žaisti tuos pačius žaidimus, kaip ir mobiliajame telefone. Belieka prisijungti prie Google paskyros, kad nedingtų žaidimo progresas ir pirmyn.

Televizoriai kenkia akims. Taip, tai faktas, įrodytas mokslininkų. Bet ar žinote kodėl jie kenkia? Jei žiūrite prietemoje ir vėlyvu paros metu, smegenims labai sunku pasiruošti miegui. Televizoriaus ekranas, kaip ir visi kiti ekranai, išskiria mėlyną šviesą, kuri yra artima dienos šviesai. Taip smegenys gauna signalą, kad dar diena, dar šviesu ir nereikia miegoti. Vaikams tai labai svarbu, nes nuo miego kokybės priklauso jų raida ir pasiekimai. Dėl to reiktų vengti žiūrėti televizorių vėlai vakare užsigesinus šviesą.

Kitas kenkimas yra kai nesubalansuojamas atstumas tarp akių ir ekrano. Ekranas turi būti per 1,5 karto ilgesnį atstumą, nei jo įstrižainė. Jei televizorius yra 1 metro įstrižainės (40 colių), žiūrėti jį galima mažiausiai iš 1,5 metro atstumo. Vaikų kambariai dažnai yra maži, todėl ir televizoriai vaikams perkami 32-40 colių įstrižainės. Didesnių nereikia, nes jiems norisi kartais „sulįsti“ į ekraną.

Dabar televizoriai perkami internetu, todėl galima rasti tikrai neblogų pasiūlymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *