Kiekvienas įvykis, daiktas ir panašus objektas būna apipinti faktų, istorijos ir mitų. Vieni jų tikrų tikriausi, kiti – žmonių pramanyti, sugalvoti ar net susapnuoti. Kartais verta juos žinoti ir geriau pasisaugoti, galbūt vengti tam tikrų  nutikimų, o kitą kartą net geriau numoti ranka ir juos paleisti. Šįkart norisi labiau pasidomėti apie vestuvinius žiedus. Kas, kas, bet šie papuošalai tikrai yra išskirtiniai ir verti atskiro straipsnio. Tad skubame Jus supažinti, ką esame nugirdę, ką sužinoję ar netikėtai perskaitę storiausiose išminties knygose.

Apskirtai vestuvės tokia mistinė ir lyg magija apipinta šventė. Daugelis įsimylėjelių jos nori. Vieni ją švenčia trankiai, kiti nori subtilumo ir ramaus paminėjimo. Teko girdėti, kad jei dieną prieš vestuves jaunikis pamatys nuotaką, tai labai tikėtina, jog jų santuoka bus nesėkminga. Nesame surinkę faktų kiek tokių santuokų baigėsi nesėkme, bet tikėkimės, kad jaunieji pasistengia išvengti šio prietaro. Taip pat skaitėme, jog jeigu nuotaka per vestuves puošis geltonomis gėlėmis, tai santuokiniame gyvenime ją lydės pavydas ir pyktis. Viena močiutė dar pasakė senai gają tradiciją porai, kuri nori apsisaugoti nuo piktųjų dvasių. Jiems reikia, kad vestuvių dieną jaunikis perneštų jaunąją per slenkstį. Sunku patikėti, kad reikia geriau vengti netinkamiausio meto vestuvių šventei, kuriuo pripažįstamas gegužės mėnuo ir savaitės diena – šeštadienis. O juk būtent šiomis savaitės dienomis daugiausiai santuokų Lietuvoje ir įvyksta.

Taip, kaip vestuviniai žiedai gali atnešti mums laimę, taip jų dėka galime ir „iššaukti“ piktąsias dvasias numetus vestuvinį žiedą. O jeigu niežtės bevardis pirštas, tai prognozuoja santuokinę nesėkmę. Ar žinojote, kad neveltui vestuviniai žiedai yra kuriami iš aukso arba sidabro. Išmintis byloja, jog būtent iš šių metalų pagaminti vestuvėms skirti juvelyriniai dirbiniai rodo visišką pasitikėjimą vienas kitu.

Ar žinojote, kodėl vestuviniai žiedai mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto? Ši tradicija susiformavo dar Senovės Egipte, kur buvo tikima, kad kraujagyslė nuo kairės rankos bevardžio piršto nusitiesia iki pat širdies.

Beje, vyrai vestuvinius žiedus pradėjo mūvėti ne taip ir seniai. Tai įvyko tik Antrojo pasaulinio karo metais. Kodėl tik tuomet jie nusprendė pasipuošti? Vyrai, mūvėdami vestuvinį žiedą išeidavo į karą tam, kad visada prisimintų namuose likusią ir jo sugrįžtant labai laukiančią žmoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *