Įprasta manyti, kad katės sugeba savarankiškai pasirūpinti higienos procedūromis. Be to, įgimta kačių baimė vandeniui ragina atsisakyti maudynių ir neerzinti numylėto gyvūno. Vis dėlto, veterinarijos klinika teigia, kad kartais naminių kačių maudymas yra neišvengiamas procesas, pvz., jei augintinė stipriai išsipurvino lauke ar užsikrėtė blusomis. Tiesa, kates turime maudyti atsakingai ir rūpestingai – priešingai, gali nukentėti ne tik katės kailis, bet ir oda.
Pirmasis jūsų darbas – išsirinkti tinkamas priemones, tinkančias konkrečios veislės augintinei. Veterinarijos klinika primena, kad šampūnas turi atitikti jūsų augintinės kailio struktūrą, t. y. skirtingiems kailio tipams ar net skirtingo spalvos plaukui dažniausiai naudojamas skirtingo tipo šampūnas. Be to, specialistai primena, kad kai kuriais atvejais neišsiversite ir be pagalbinių priemonių, pvz., balzamo ar kondicionieriaus. Jei nežinote, kokį šampūną pasirinkti, pasitarkite su veterinaru. Jokiu būdu katės kailiui nenaudokite žmonėms skirtų priemonių.
Katės iš prigimties yra labai švarios ir prausimosi procedūroms skiria itin didelį dėmesį, todėl dažnų maudynių joms tikrai nereikia. Veterinarijos klinika pataria katę maudyti tik tada, kai tai daryti iš tiesų yra būtina, pvz., katė buvo lauke ir išsipurvino drėgnoje žemėje. Veterinarai primena, kad augintinės plaukai yra padengti specialios struktūros audiniu, kurį gamina poodinės riebalinės gyvūno liaukos. Tai reiškia, kad itin dažnos maudynės pakeis kailio struktūrą, todėl plaukas išsausės ir praras natūralų žvilgesį. Jei katės kailis nereikalauja specialios priežiūros, augintinę maudykite kelis kartus per metus.
Jei įmanoma, kačių nemaudykite šaltuoju metų laiku. Atliekant šią procedūrą, patalpų temperatūra turėtų siekti 23–25 laipsnius šilumos. Nepamirškite, kad kačių kūno temperatūra yra kiek aukštesnė nei žmonių, todėl geriau rinkitės kiek šiltesnį vandenį. Prileiskite į vonią vandens. Jo gylis turėtų siekti apie 12 cm. Ant pagrindo patieskite guminį kilimėlį, kad augintinei nereikėtų slidinėti. Rekomenduojame pasikviesti pagalbininką – vienas žmogus turėtų laikyti visas katės kojas, kitas – ištrinti augintinės kailį šampūnu. Katę reikėtų pradėti prausti nuo kaklo, palengva einant žemyn. Būkite ypatingai atsargūs, trindami galvą ir papilvę. Jei reikia, jautrias zonas – nosį, akis ir ausis – plaukite tik vandeniu, nenaudodami šampūno. Skirkite laiko šampūno ar muilo išskalavimui.
Baigus maudynes, nusausinkite kailiuką rankomis, tuomet susukite augintinę į rankšluostį. Galite naudoti kelis rankšluostėlius, jei pirmasis greitai peršlampa. Jei katės kailis trumpas, leiskite katei išdžiūti pačiai. Jei augintinės kailis ilgokas, skirkite daugiau laiko džiovindami katę rankšluosčiu. Veterinarai sako, kad kai kurios katės noriai mėgaujasi ir džiovintuvo procedūromis.