kreditasMažoji paskola, plačiau Lietuvoje žinoma kaip kreditas, tai galimybė pasiskolinti palyginus nedidelę pinigų sumą su įsipareigojimu grąžinti ją per iš anksto apibrėžtą laiko tarpą. Kuo pinigų suma mažesnė – tuo trumpesnis kredito atidavimo laikotarpis. Pats grąžinimas vyksta dalimis, kas mėnesį. Taip žmogui, kuriam reikalinga greitoji paskola, tampa paprasta planuoti savo išlaidas kredito atidavimo laikotarpiu, turint omenyje, kad kiekvieną mėnesį, tuo pačiu laiku jam į skolintojos banko sąskaitą teks pervesti konkrečią pinigų sumą. Kreditas automobiliui pirkti, mokesčiams padengti, keliauti ar investuoti – žmones skolintis skatina skirtingi motyvai. Šį kartą – būtent apie juos.

Kai paskolos ėmimą diktuoja būtini poreikiai

Žmogus, kuriam aktualus kreditas internetu ar SMS žinute suteikiamas daugybėje įmonių, visuomet pradeda nuo idėjos. Nuo idėjos – kur panaudos gautus pinigus? Kai kada šias „idėjas“ padiktuoja paprasčiausi žmogiški poreikiai. Pavyzdžiui, sveikatos gerinimas. Išties nemažai žmonių sumano pasiskolinti, kai jiems prireikia operacijos, nemažai kainuojančių sveikatos procedūrų, kai konkrečiu metu negali skirti reikiamos sumos vienų ar kitų specialistų paslaugoms. Kreditas jiems gali suteikti šansą pasveikti nuo ligų ar pagerinti bendrą sveikatos būklę. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai kitos išeities, kaip tik imti paskolą, nebelieka. Tuo metu greitosios paskolos, kai pinigų nereikia ilgai laukti, gali tapti tikru išsigelbėjimu. Kaip bebūtų, reikia turėti omenyje, kad kreditai teikiami tam tikrus reikalavimus atitinkantiems žmonėms: sulaukusiems pilnametystės, dirbantiems, gaunantiems pastovias pajamas. Jei asmuo skolinasi pirmą kartą ir „išpildo“ visas būtinas sąlygas, jam gali būti suteiktas ir kreditas be uzstato, be palūkanų (tai dar vadinama „nemokamomis paskolomis“). Šį dalyką pravartu atsiminti, ypač, kai reikalinga palyginus nedidelė pinigų suma.

Sprendimai: kam, kiek ir kaip skolintis?

Kreditas busto remontui – tai dar vienas pakankamai dažnas kreipimosi dėl paskolos motyvas. Teisybės dėlei, ir čia gali būti skirtingų atvejų: kai remontas yra neišvengiamas dėl gedimų, dėl nuo žmonių ne visai priklausančių veiksnių, ir „savanoriškas“, kai tiesiog norima pagerinti buitį. Skolinantis dėl šių priežasčių, kokios tiksliai jos bebūtų, ką verta prisiminti? Visų pirma, būtina iš anksto nuspręsti, kam tiksliai bus skirti pinigai. Jei finansinė situacija kiek sunkesnė, vertėtų aiškiai išgryninti poreikius – ar galima sau leisti investuoti į didesnį remontą, ar pakaks pataisyti tai, kas labiausiai „prašosi“ specialistų rankos? Realistiškai įvertinus situacijos rimtumą, ateina kitas etapas – apsispręsti, kokia pinigų suma reikalinga? Šioje vietoje daugelis ir sunerimsta – kaip iš anksto žinoti, kiek pinigų pakaks? Jei jų reikia greitai, čia ir dabar, kreditas sms zinute – paprasčiausia išeitis. Tokio tipo mažosios paskolos nesiekia didelių sumų, tad lyg ir nelieka erdvės improvizacijai. Tiesa, net ir kreipiantis dėl paskolos SMS žinute, reikėtų atminti – kokią sumą bepasiskolintumėte, ją turėsite grąžinti tomis sąlygomis, su kuriomis sutiksite sutartyje. Dėl to nenumokite ranka į formalumus, pasistenkite įsigilinti į paskolos sutartį. Tai pravers, o ypatingai, jei, pavyzdžiui, sumanysite pratęsti grąžinimo terminą. Nors nedažnai, tai nutinka, tad kredito įmonės palieka galimybę nukelti galutinę kredito grąžinimo datą. Žinoma, ši paslauga nėra nemokama, tad derėtų jausti atsakomybę ne tik už gautus pinigus ir tai, kaip juos tikslingai panaudoti, bet ir už jų atidavimo sąlygas. Jos labai aiškiai išdėstomos sutartyje ir tik jomis vadovaujamasi, kai ateina metas grąžinti paskolą. Juk, galiausiai, kreditas yra finansinis įsipareigojimas, tad čia, kaip ir bet kur kitur, patartina išlaikyti stabilumą ir nepamiršti savo atsakomybės už priimtus sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *