Lietuvoje atšilus orams, daugelyje upių ir ežerų matyti baidarėmis plaukiantys žmonės. Baidarės kiekvienais metais vis populiaresnės. Jomis pramogauti mėgsta ir dideli, ir maži. Lietuvoje daugėja ne tik norinčių išbandyti šį laisvalaikio praleidimo būdą, bet ir plečiasi maršrutų pasirinkimas bei modernėja pačios baidarės.

Kodėl verta rinktis baidares?

Šiltuoju metų laiku kiekvienas norime kuo aktyviau leisti laiką ir kuo daugiau jo praleisti gamtoje. Todėl daugelis ieško aktyvaus laisvalaikio pasirinkimų ir ypač vertina vandens pramogas. Plaukimas baidarėmis yra būtent toks pasirinkimas. Tai aktyvus poilsis, kuris leidžia mėgautis gražiai vaizdais, taip pat išbandyti save irkluojant.

Baidarės yra ne tik įdomus, bet ir naudingas laisvalaikio praleidimas. Dažniausiai plaukiama poromis, todėl tai yra puiki proga įveikti iššūkius poroje su antra puse, draugu, giminaičiu ar kolega. Dėl šios priežasties baidarės labai dažnai pasirenkamos kaip pramoga susitikimų su draugais ar bendramoksliais metu, taip pat baidarių nuoma užsakoma įvairių įmonių komandos formavimui ar tiesiog švenčių metu.

Kur plaukti?

Lietuvoje turime daug įvairių vandens telkinių, todėl žygis su baidarėmis yra puikus pasirinkimas net ir skirtingus maršrutus mėgstantiems žmonėms, Pavyzdžiui, plačiomis upėmis, tokiomis kaip Šventoji. Neris ar Merkys gali plaukti tiek baidarininkai, kurie mėgsta grožėtis gamta ir nenori daug irkluoti. Tuo tarpu tie, kas nori pajusti aktyvaus plaukimo malonumą, verta išbandyti Ūlos, Grūdos ar Vilnelės upes.

Baidarės yra puikus pasirinkimas ir plaukti ežerais.  Mėgstantiems orientacines pramogas, tikrai patiks malonūs ir jaukūs pasiplaukiojimai per ežerus. Tokias pramogas galima išbandyti Aukštaitijoje, Ignalinos rajone. Net pasirinkus vienos dienos maršrutą, galėsite perplaukti bent kelis ežerus ir pasimėgauti aktyviu poilsiu.

Kaip pasiruošti kelionei?

Jeigu niekada nebandėte plaukti baidarėmis, reikėtų tam tinkamai pasirengti. Dažniausiai baidarių žygiai baigiasi finiše, kur baidarių stovyklavietės vietoje organizuojama nakvynė. Jeigu miegosime palapinėse, reikėtų pasirūpinti reikalingais daiktais, o taip pat ir tinkamais indais gaminti ant laužo. Tokia pramoga yra puikus žygio baidarėmis finišas, kurio metu galite aptarti visus dienos įspūdžius bei pasigaminti kažką skanaus mėgaujantis gamtos apsuptimi. Šiandien, kai vis daugiau laiko praleidžiame namuose ir darbuose, bet retkarčiais pasimėgauti gyva gamta, yra puikus sprendimas. O ypač vasarą, kai lepina ir šilti orai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *