Nekilnojamo turto brokeris – tai specialistas, kuris teikia mokamas paslaugas klientams, kai šiems reikia pirkti, parduoti, mainyti ar išsinuomoti nekilnojamo turto objektus. Šį darbą atliekantys žmonės kiekvieną darbo dieną ne tik dirba su klientais, reklamuoja reikiamus objektus, bet ir nepaliaujamai seka naujausią informaciją, susietą su jo darbu, intensyviai mokosi ir tobulinasi.

Kada brokeriui mokama už darbą?

Atlyginimą už darbą nekilnojamo turto brokeris gauna tik po to, kai parduoda jam patikėtą nekilnojamąjį turtą. Tą laiką, kol ieškomas būsimas pirkėjas, pardavėjo tarpininkas dirba veltui. Be to, kaip taisyklė, pastaruoju metu rinkoje daugiau yra nekilnojamo turto pardavėjų nei pirkėjų, todėl brokeris nėra tikras, jog jam pavyks per trumpesnį laiką parduoti prekę.

Įmanoma ir tokia situacija, kad jam taip ir nepavyko išpildyti pavesto sandorio. Todėl brokeriui gauti atlygį už darbą ne visada būna įmanoma, išlieka nemaža rizika likti be uždarbio. O kai nekilnojamą turtą pavyksta parduoti per gana trumpą laiką, tai laikoma didele brokerio darbo sėkme ir jo profesionalumo įrodymu.

Kodėl brokeriui reikia turėti stiprius nervus?

Kadangi brokerio darbas yra tiesiogiai susijęs su galima emocijų kaita, kai jam dažnai tenka atsidurti tarp dviejų ugnių, šios profesijos atstovams reikia turėti labai stiprią nervų sistemą. Juk visiems žinoma, kad pirkėjas pageidauja pirkti norimą prekę kuo pigiau, o pardavėjas siekia atvirkštinio rezultato, tuo tarpu profesionalus brokeris siekia, kad abi sandorio pusės liktų patenkintos galutiniu rezultatu. O tai pasiekti ir tuo pačiu išvengti psichologinio diskomforto tikrai nėra lengva. Todėl samdydamiesi brokerį nepamirškite šios aplinkybės.

Ko turi imtis nekilnojamo turto brokeris, kad galėtų puikiai atlikti savo darbą?

Kad būtų pasiektas geras tarpininkavimo tarp pardavėjo ir pirkėjo rezultatas, brokeriui nepakanka vien įdėti skelbimą apie pardavimą į internetą. Pavyzdžiui, NT brokeris Darjuš atidžiai nuolat seka situaciją nekilnojamo turto rinkoje. Kad galėtų kuo greičiau parduoti jam patikėtą objektą, jis nuolat bendrauja su kitais kolegomis, pirkėjais, kurie ieško panašios vertės turto ir su kitais specialistais, be kurių negalėtų vykti sėkmingas sandoris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *