Kilimų gamintojai pagamina kalnus įvairiausių rūšių kilimų. Jie yra audžiami iš skirtingų medžiagų, o jų tankis tiesiogiai lemia išskirtines kiekvienos rūšies kilimo savybes. Šių gaminių kainos irgi nėra vienodos. Kuo aukštesnė kilimo kokybė, tuo jis brangiau kainuoja.

Kaip yra skirstomi kilimai ir kuo jie pasitarnauja buityje?

Kilimų paskirtis yra gana įvairi. Patvaresnieji kilimai įprastai yra tiesiami koridoriuje bei virtuvėje, kur vyksta intensyvesnis judėjimas. O prabangesni, minkštesni ir įspūdingai atrodantys kilimai yra įprastinė svetainės interjero dalis. Kilimai būna medvilniniai, vilnoniai, išausti iš džiuto medžio, jūržolių. Dar esama viskozinių, akrilinių, poliamidinių ir polipropileninių kilimų.

Tuo tarpu durų kilimėliai surenka teršalus įeinant į namus iš lauko, todėl be jų neįmanoma įsivaizduoti švarios namų aplinkos. Kilimus kambariuose klojame ir todėl, kad jie sulaiko patalpose šilumą, suteikia joms jaukumą, slopina garsus ir prisideda prie saugumo palaikymo, švelnindami griuvimo pasekmes.

Kokiomis savybėmis pasižymi medvilniniai ir vilnoniai kilimai?

Medvilninius kilimus dažniausiai kloja prie lovos ar sofos, nes jų paviršius labai švelnus, maloniai liečiasi su oda. Nors šios rūšies kilimai labai greitai pritraukia dėmes, tačiau jie labai lengvai valomi.

Tiesa, jie nėra atsparūs tiesioginiams saulės spinduliams, tolės saulėkaitoje labai greitai jų spalvos ima blukti. Tuo tarpu, jei tinkamai prižiūrėti vilnonį kilimą, jis kelis dešimtmečius išliks lyg naujas. Be to, vilna yra minkšta ir švelni, gerai atlaiko trintį, purvą. Tad apsimoka investuoti į puikiai atrodantį vilnonį kilimą.

Kokie dirbtinio pluošto kilimai yra laikomi pačiais stipriausiais?

Kilimų gamyboje dažniausiai yra naudojamas polipropilenas. Šios rūšies kilimai yra ne tik atsparūs, bet ir lengvai prižiūrimi. Jie garsėja antistatinėmis savybėmis, todėl nekaupia dulkių ir yra naudingi alergiškiems žmonėms.

Kilimai iš poliamido yra atsparūs bakterijoms, jų neima pelėsis. Jie yra vertinami už tai, kad patikimai sulaiko namuose šilumą ir slopina garsus. O akriliniai kilimai yra neblunkantys, švelnūs, netraukia dulkių. Jų vengia kandys ir bakterijos. Juos geriausia kloti virtuvėje. Be to, visi dirbtinio pluošto kilimai yra patrauklūs ir dėl gana žemos savo kainos. Pats plačiausias kilimų ir kiliminių takų pasirinkimas yra internetinėje parduotuvėje: iris.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *