padangosNaujų padangų paieška reikalauja daug laiko ir žinių. Iš tiesų, geriausio sprendimo priėmimas yra sudėtingas darbas, sukeliantis daug klausimų net ir patyrusiems vairuotojams. Ekspertai primena, kad padangos ir jų pasirinkimas priklauso nuo konkrečios techninės automobilio charakteristikos ir individualių vairuotojo įpročių, pvz., nuo to, kokiomis oro sąlygomis ketinate važinėti, kokį greitį mėgstate, kokia kelio danga keliaujate ir t. t.

Svarbiausias padangų pasirinkimo aspektas – atsižvelgti į metų laiką. Vasarai reikalingos vasarinės, žiemai – slidiems keliams pritaikytos padangos. Tiesa, neretai kalbama ir apie universalių padangų įsigijimą, tačiau ekspertai primena, kad tokios padangos nėra tinkamos Lietuvos keliams. Iš tiesų, universali padanga negali užtikrinti jūsų saugumo žiemą ir tinkamos transporto priemonės eksploatacijos vasarą.

Kitas svarbus aspektas – padangų dydis, t. y. jų skersmuo, aukštis ir plotis. Skersmuo turi būti pritaikytas ratlankiui, o tai reiškia, kad negalite rinktis, kokio skersmens padangų norite. Minėtasis matmuo žymimas coliais su priekyje esančia R raide. Padangų plotis ir aukštis gali būti pasirenkamas kiek laisviau, tačiau ekspertai pataria nenutolti nuo gamintojo rekomendacijų. Padangų plotis žymimas milimetrais, aukštis – pločio procentine dalimi. Nepamirškite, kad aukštos padangos gali apsunkinti važiavimą, t. y. jos lies ratų arkas.

Verta atsižvelgti ir į greičio indeksą, kuris nurodomas raidėmis ir apibrėžia maksimalų greitį, kuriuo rekomenduojama važiuoti. Kitaip sakant – tai didžiausias leistinas greitis, kuriuo važiuojant išlaikoma padangų kokybė. Pirmoji greičio indekso raidė yra K, reiškianti, kad vairuotojas gali važiuoti 110 km/h greičiu. Visos kitos raidės abėcėlės tvarka reiškia plius dešimt km/h. Didžiausias greičio indeksas žymimas raide Y ir reiškia 300 km/h greitį. Padangų greičio indeksą rinkitės racionaliai įvertinę gamintojo rekomendacijas.

Galiausiai, ieškodami padangų, turite įvertinti jų pagaminimo datą ir planuojamus kelionės maršrutus. Nepamirškite, kad padanga sensta – geriausias savo savybes ji išsaugo 10 metų nuo pagaminimo datos. Daugelis pirkėjų renkasi senas padangas, kurios iš pažiūros atrodo tarsi naujos, tačiau kainuoja pigiau. Ekspertai primena, kad šiuo atveju rizikuojama, kadangi tokių padangų guma yra pasenusi ir nebetinkama naudojimui. Be to, verta atsižvelgti į tai, kokiu keliu dažniausiai važinėsite. Jei vairuojate vien tik mieste ir gerai nuvalytomis gatvėmis, jums tiks ir kietesnės, lėčiau dylančios padangos. Jei vairuojate sudėtingomis eismo sąlygomis arba prastais užmiesčio keliais, jums bus reikalinga minkštesnio mišinio produkcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *