renginiai VilniujeMasiniai renginiai Vilniuje organizuojami išties dažnai. Tai puiki pramoga ir vilniečiams, ir miesto svečiams, deja, kartais po tokių renginių tenka išgirsti nemalonias žinias: kažkas kažką sužeidė, susižeidė pats, atsidūrė reanimacijoje, areštinėje ir pan., tačiau viso to būtų galima išvengti, jei žinotumėte kelias elementarias saugumo taisykles.

Masiniuose renginiuose pavojingiausia yra tada, kai kyla panika, o panika gali kilti bet kur ir bet kada. Ją dažniausiai sukelia gaisras, nevykęs juokelis apie bombą ir nepavykęs pirotechnikos pasirodymas. Kilus panikai, žmonės pasiduoda pirmykščiams instinktams, kurie sufleruoja bėgti ar slėptis, tačiau, prasidėjus neramumams minioje, nevertėtų pamiršti ir racionalaus proto. Skubėti galima tik gaisro atveju, kitose situacijose protingiau laikytis arčiau sienos, jei renginys vyksta uždaroje patalpoje, arba nuošaly bėgančios minios. Tokiu būdu bus galima išvengti sužalojimų. Visgi, jei nusprendėte bėgti, reiktų išmesti visus duriančius daiktus, kurie gali sužeisti jus ar aplinkinius, nusiimti karolius, šalikus, auskarus  bei akinius, atminkite, kad geriau jau be akinių nei be akių.

Kitas dažnas reiškinys masiniuose reginiuose – muštynės. Renginiai Vilniuje gerai organizuoti ir saugomi profesionalių apsaugos darbuotojų, tačiau asmenys, padauginę alkoholinių gėrimų, gali pradėti elgtis taip, kaip paprastai nesielgtų. Taigi, masiniuose renginiuose geriau nevartoti alkoholio ir narkotinių medžiagų. Kilus muštynėms, nevaidinkite didvyrio ir nesivelkite į jas, gerokai protingiau laikytis nuo jų atokiau. Tuo atveju, jei neblaivus asmuo kabinėjasi prie jūsų, nesivelkite į diskusijas ir ramiai pasišalinkite ten, kur publika ramesnė.

Masiniai renginiai – puikus pasirinkimas, kai norisi smagiai praleisti laiką didelėje žmonių minioje, tačiau kartais taip nutinka, kad per daug įsilinksminusi minia netyčia parverčia šalia esantį žmogų. Taip nutikus, svarbiausia apsaugoti galvą ir  greitai atsistoti.

Būdami minioje, atminkite:

  • Vietos prie scenos pačios judriausios, jei nesate nusiteikę šokti su kitais renginio dalyviais vienu ritmu, geriau nuo scenos laikytis atokiau;
  • Jei renginiai vyksta uždaroje patalpoje, nebūkite minios centre arba jos pakraštyje, o jei esate lauke, saugiausia vieta – minios pakraštys;
  • Nevartokite alkoholinių gėrimų. Be to, nerekomenduojama savo gėrimo taurės ar stiklinės palikti be priežiūros.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *