slidinėjimo kelionėsSlidinėjimas – puiki pramoga visai šeimai. Be to, priešingai nei tėvai, vaikai kur kas greičiau išmoksta slidinėti, yra kur kas vikresni ir lankstesni. Mažieji noriai klauso instruktoriaus patarimų ir sutelkia visas savo jėgas numatyto rezultato siekimui. Iš tiesų, slidinėjimo kelionės su mažais vaikais ne tik padovanos nepamirštamų įspūdžių, bet ir padės iš naujo įvertinti savo jėgas, drąsiau leistis į nuotykius ir išbandyti ekstremalias pramogas. Žinoma, negalima paneigti ir to, kad mes – suaugusieji – esame atsakingi už vaikus, turime pasirūpinti jų saugumu, sveikata ir gera nuotaika.

Daugelis slidinėjimo mokyklų pirmąsias slidinėjimo pamokas organizuoja jau trijų metų vaikams. Be to, ekspertai vieningai sutinka, kad tokio amžiaus vaikai mokosi stulbinančiai greitai ir jau po kelių dienų gali slidinėti savarankiškai. Jei norite, kad jūsų vaikas išmoktų slidinėti ir kalnuose jaustųsi saugus ir laimingas, parodykite mažajam pagrindinius slidinėjimo veiksmus, priminkite, kaip elgtis, jei vaikas pradeda griūti (griūti reikia ant šono ir toliau nuo savęs numetus slidinėjimo lazdas) ir pasirūpinkite tinkamu slidinėjimo asortimentu – kokybiškais drabužiais ir profesionalia slidinėjimo įranga.

Slidinėjimas neatsiejamas nuo aukštų ir dailiai apsnigtų kalnų, pvz., slidinėjimas Italijoje dovanos nepamirštamų įspūdžių ir džiugins išskirtiniu gamtos grožiu. Vis dėlto, nepaisant kvapą gniaužiančių vaizdų, nepamirškite, kad čia turėsite kovoti su šaltu oru ir speigu. Net jei danguje skaisčiai šviečia saulė, bet kada gali pakilti vėjas. Be to vėjas pus ir leidžiantis nuo kalno, laukiant keltuvo ar keliantis į viršūnę. Kad būtumėte tikri gera vaiko savijauta, pagalvokite apie termo aprangą – slidinėjimo drabužiai turi būti lengvi ir patogūs, tačiau palaikantys optimalią kūno temperatūrą ir efektyviai šalinantys susikaupusį prakaitą. Viršutinis drabužių sluoksnis turi būti neperšlampamas, tačiau laidus orui. Nepamirškite, kad vaikui bus reikalingos ir šiltos pirštinės, kepurė bei šalikas. Visuomet turėkite atsarginę porą drabužių.

Jei slidinėjimas yra jūsų šeimos laisvalaikis, o ne gyvenimo būdas, geriausias sprendimas – išnuomoti vaikams profesionalią slidinėjimo įrangą, kadangi nupirktas asortimentas bus greit išaugtas ir nebereikalingas. Be to, turėtumėte pagalvoti apie profesionalias slidinėjimo pamokas. Žinoma, vaikas noriai mokysis ir žiūrėdami į jūsų pavyzdį, tačiau ilgametę patirtį turintis instruktorius išmokys mažuosius kur kas labiau pasitikėti savo jėgomis, išlaikyti kūno balansą ir taisyklingai atlikti svarbiausius judesius. Galiausiai, profesionalus instruktorius patars visais saugumo klausimais ir padės išvengti nelaimių ateityje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *