grindų dangosRemontuojant arba statant būstą neabejotinai svarbus yra grindų dangos klausimas. Nuvykstate į parduotuvę, nusiperkate plytelių ar lentų, parsivežate, išklojate ir viskas? Tai gerokai pagreitintas scenarijus. Labiau tikėtina, kad parduotuvėje užtruksite ne penkias ir ne dvidešimt penkias minutes. Ir dar prieš tai nemažai domėsitės, kas gero pasakytina apie linoleumą ar plyteles. Pasirinkimas atsakingas – juk kalbame apie investiciją į jaukumą ir komfortą.

Linoleumas

Apsilankę parduotuvėje atrandame nemažą linoleumo pasiūlą. Tokią dangą renkasi ir norintys praktiškumo, ir siekiantys prabangos be didelių išlaidų. Linoleumų būna įvairių raštų. Kartais atrodo lyg žiūrėtum į parketą. Tačiau iš tiesų tai vientisa medžiaga, gana nesunkiai užklojama ant grindų.

Taigi, tokio tipo grindų dangos sukelia (melagingų) aliuzijų į prabangą. Asortimentas gausus. Ar tai viskas, ką galima pasakyti? Tikrai ne. Kalbant apie praktines savybes, minėta danga yra tikras „darbinis arkliukas“. Vienas iš privalumų – linoleumą galima tiesti net drėgnose patalpose. O jei subraižysite ar kitaip sugadinsite, nebus taip gaila kaip, pavyzdžiui, parketlenčių.

Verta paminėti, kad linoleumas skirstomas į PVC ir ne PVC. Pirmasis variantas mėgstamas dėl vienos ypatybės – jį lengviau iškloti, be to, paprastai apsieinama be klijų.

Kilimas

Yra du variantai. Pirmasis – kilimas patiesiamas ne per visą kambario ilgį ir plotį. Antrasis – grindys išklojamos nuo sienos iki sienos. Kaip ir linoleumo atveju, taip ir šios grindų dangos klojimas nereikalauja didelių pastangų.

Kiliminė danga vertinama dėl tylumo – ji nesukelia kaukšėjimo. Bet jei lygintume su prieš tai minėtu linoleumu, reikėtų pasakyti, kad kilimai ir drėgnos patalpos nėra geras tandemas. Tačiau tokį universalumo trūkumą atperka jaukumas – ant kilimo minkšta. Akcentuotinas ir spalvų pasirinkimas. Jei norite spalvingo interjero, kilimas puikiai tiks.

O jei turite gyvūnų? Tuomet praktiškiau bus kitoks pagrindas, nes šis „myli“ plaukus…

Plytelės

Plytelės – dažnai pasitaikantis pasirinkimas vonios patalpoje ir virtuvėje. Tokia danga praktiška ir ilgai tarnaujanti. Žinoma, prireiks specialisto pagalbos, nes iškloti pagrindą plytelėmis – ne tas pats kaip patiesti kilimą ar linoleumą.

Kaip trūkumą būtų galima įvardyti šaltį. Tačiau tai atperka praktiškumas. Be, to, dušo ar vonios patalpoje paprastai būna kilimėlis, suteikiantis daugiau jaukumo. Na, o virtuvėje paprastai vaikštoma su šlepetėmis.

Parketas

Parketlentėmis susidomi tie žmonės, kurie nenori pernelyg komplikuoto grindų montavimo proceso. Nors ne visas parketas tinkamas norint įsirengti grindinį šildymą, kai kurios rūšys tam itin tinkamos.

Klausimų gali kelti procedūra, kartojama kas kelerius metus. Taip, kalbame apie perlakavimą. Bet trūkumus nustelbia privalumai – parketas padeda sukurti nuostabų interjerą. Tiesa, kaip ir kilimo atveju, parketlenčių nerekomenduojama montuoti ten, kur daug drėgmės.

Panašumai ir skirtumai

Kaip matome, visos šios grindų dangos turi panašumų ir skirtumų, pliusų ir minusų. Visos jos savitos (bent jau kalbant apie išvaizdą), be to, paprastai naudojamos konkretiems poreikiams (pvz., kilimas tiks svetainėje ar miegamajame, bet labai abejotina, ar tai bus praktiška danga virtuvės grindims).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *