Treniruočių tipų yra tikrai nemažai, tačiau tenka pastebėti, kad vis dažniau pasirenkamas būtent jėgos sportas. Priežasčių, kodėl verta išbandyti šio tipo treniruotes, yra ne taip ir mažai, taigi, aptarkime pačias svarbiausias.

Efektyvus riebalų deginimas

Nors riebalų deginimui neretai yra pasirenkamos kardio treniruotės, tačiau po jų neretai smarkiai pakyla apetitas. Laikantis dietos yra svarbu suvartoti mažiau kalorijų nei jų sudeginti, todėl pasirinkus kardio treniruotes ne visada yra paprasta tą įgyvendinti. Neseniai buvo atliktas eksperimentas, kurio metu norintys sulieknėti žmonės rinkosi kardio arba jėgos treniruotes. Įdomu tai, kad būtent pastarieji eksperimento dalyviai sudegino maždaug 2,5 kg daugiau riebalų nei pasirinkę kardio treniruotes.

Kaulų stiprinimas

Su amžiumi kaulai tampa kur kas trapesni, todėl padidėja lūžių rizika. Nors tai gali skambėti gana netikėtai, tačiau svorių kilnojimas gali padėti gerokai sumažinti osteoporozės riziką. Tyrimų rezultatai parodė, kad po 4 mėnesių jėgos treniruočių kaulų tankis padidėja maždaug 19 procentų.

Širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimas

Tai – dar viena priežastis, kodėl vertėtų išbandyti jėgos sporto treniruotes. Energinga treniruotė su svoriais pulsą paspartina maždaug 15 tvinksnių per minutę (poveikis yra dar didesnis nei bėgant dideliu greičiu). Būtent todėl galima drąsiai teigti, kad jėgos sporto treniruotės širdies ir kraujagyslių sistemą stiprina dar labiau nei kardio treniruotės. Atlikti tyrimai parodė, kad reguliarios jėgos sporto treniruotės gali sumažinti arterinį kraujospūdį, todėl širdies priepuolio tikimybė sumažėja maždaug 15 procentų.
Mankštintis galima ir namuose

Nors pirmąsias jėgos sporto treniruotes geriausia planuoti sporto salėje, tačiau vėliau galima mankštintis ir namuose. Tam jums pravers  įvairaus svorio hanteliai ir štangos bei štangos suoliukas. Tokios įrangos galite įsigyti specializuotose fizinėse arba internetinėse parduotuvėse, kuriose dirbantys specialistai tikrai padės išsirinkti patį tinkamiausią inventorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *